Septintasis U13 ledo ritulio turnyras ,,Jurijaus Merkutovo” cup 2023

Septintasis U13  ledo ritulio turnyras ,,Jurijaus Merkutovo” cup 2023
Jek_Ka📸
Uostamiestyje septintą kartą praūžė grandiozinis ledo ritulio turnyras, skirtas garsiam ledo ritulininkui Jurijui Merkutovui atminti.
„Klaipėdos Baltijos“ ledo ritulio mokyklos surengtose dviejų dienų varžybose kovojo šešios komandos iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos.
Turnyrą papuošė J. Merkutovo taurės turnyre pirmą kartą dalyvavusi Lietuvos mergaičių rinktinė „LT United“, kuriai atstovavo ir aštuonios klaipėdietės: penkios iš „Klaipėdos Baltijos“ mokyklos, trys iš „Klaipėdos“ ledo ritulio klubo.
Ekipos žaidė rato sistema. Geriausiai rungtyniavo svečiai iš Liepojos – SSS („Sporta spelu skola“) jaunučiai, šventę visas penkias pergales. Antrą vietą užėmė Talino „Vipers“ komanda. 12 taškų surinkę estai, nusileido tik nugalėtojams (2:4).
Atkakliausia kova vyko dėl trečiosios pozicijos. Į šią vietą pretendavusios abi šeimininkų komandos surinko po lygiai taškų – po 7. O ir tarpusavio kova baigėsi lygiosiomis – 4:4. Lėmė bendras įvarčių santykis, kuris buvo palankesnis „Klaipėdos“ berniukams. „Klaipėdos Baltija“ turėjo tenkintis ketvirtuoju laipteliu. Penkti liko Vilniaus „Sostinės hockey“ žaidėjai, pelnę vienintelę pergalę įveikę be taškų su turnyru atsisveikinusias „LT United“ mergaites.
Pasibaigus paskutinėms rungtynėms pasipylė medalių, prizų ir skanėstų lietus. Jaunuosius ledo ritulininkus apdovanojo J. Merkutovo brolis Jevgenijus, miesto tarybos narys Arūnas Tuma ir turnyro organizatorius Audrius Kancleris.
Rezultatyviausio žaidėjo prizą į Liepoją išsivežė Marianas Bogdanovas.
Geriausiu vartininku pripažintas Makaras Šemeliovas iš Estijos, gynėju – Benas Simutis („Klaipėdos Baltija“), puolėju – Kirilas Cepovas („Klaipėda“).
Naudingiausiais (MVP) komandų žaidėjais pripažinti: Aleksandras Kazlovas (Liepojos SSS), Maksimas Vichrovas („Vipers“), Danielis Marčenka („Klaipėda“), Bernardas Butkinas („Klaipėdos Baltija“), Mykolas Razma („Sostinės hockey“) ir Rugilė Stirnaitė („LT United“).
„Tradiciniu J. Merkutovo turnyru baigėme ledo ritulio sezoną. Smagu, kad pagerbti ir prisiminti garsųjį sportininką susirinko šešių komandų jaunieji ledo ritulininkai. Dėkingas miesto tarybos nariui A. Tumai, visas rungtynes teisėjavusiems arbitrams Stanislavui Šišorkinui ir Maksimui Fediukinui, varžybų ir apdovanojimų momentus įamžinusiai Jekaterinai Kaščenukai ir visiems dalyviams, kurių buvo per šimtas. Tokiuose jaunučių turnyruose labiau svarbu ne rezultatai, o galimybė parungtyniauti, kaupti patirties, pajausti varžybų dvasią. Tad lauksime jaunųjų sportininkų ir kitais metais“, – įvykusiu turnyru pasidžiaugė organizatoriai Audrius ir Vaiva Kancleriai.