„Vaikai turi gauti pilnavertes treniruotes“

„Vaikai turi gauti pilnavertes treniruotes“

„Klaipėdos Baltijos“ ledo ritulio mokyklos vadovas A. Kancleris: „Vaikai turi gauti pilnavertes treniruotes“

„Klaipėdos Baltijos“ ledo ritulio mokyklos auklėtiniai pamatus naujajam sezonui pradėjo kloti po trumpų vasaros atostogų.

6-12 metų jaunieji ledo ritulininkai tvirtino raumenis, kaupė patirtį, kėlė meistriškumą net trijose treniruočių stovyklose. Pratybas kartu su mokyklos vadovu ir treneriu Audriumi Kancleriu, kitais klaipėdiečiais, vedė ir patirtimi dalijosi specialistai iš Latvijos: buvęs šios šalies nacionalinės rinktinės narys, žaidęs Turino žiemos olimpinėse žaidynėse – Vladimiras Momonovas, daugkartinis Baltarusijos čempionas, Latvijos jaunimo (iki 18 m. ir 20 m.) rinktinėse žaidęs Andrejus Lavrenovas.

Stovyklų metu kasdien vykdavo trys treniruotės: dvi ant ledo ir viena vadinamoji „sausa“ – sporto salėje.

„Specialistai iš Latvijos suteikė daug informacijos man pačiam ir mokyklos treneriams, – užsieniečių pratybų naudą vertino „Klaipėdos Baltijos“ vadovas. – Svečių pamokos vaikams patiko, nes jos buvo kitokios. Tai tarsi gaivus vėjas mokyklos treniruočių maratone.“

Treniruotes vainikuodavo tarptautiniai Jurijaus Merkutovo taurės turnyrai, vykę skirtingu laiku, kuriuose meistriškumu matavosi lietuviai ir latviai. 9-mečių varžybose rungtyniavo keturios komandos, 11-mečių – šešios, 12-mečių – aštuonios. Ant ledo varžėsi apie 300 mažųjų ledo ritulininkų, jie, anot A. Kanclerio, rungtynėse taikė treniruotėse įgytus įgūdžius.

Pamatęs, kokios Klaipėdoje sąlygos, kartu su jaunaisiais baltijiečiais kartu stovyklą rengti paprašė ledo ritulio mokyklos „Riga“ treneris Eduardas Dilevka. Šio specialisto 2010 m. gimę auklėtiniai tapo savo amžiaus grupės Latvijos čempionais, klupdę ir vyresnius varžovus.

Tad pavyko puiki ketvirtoji „Summer hockey camp Klaipėda 2021“ stovykla, stiprinanti savo tradicijas.

Kartu su Lietuvos, Latvijos vaikais, stovyklavo ir svečias iš Maskvos – šešiametis CSKA ledo ritulio mokyklos auklėtinis Aleksandras Pečialovas. Tėvai kasmet atvyksta atostogauti į pajūrį, o tuo metu atžalai Klaipėdoje sudaro sąlygas treniruotis.

A. Kancleris džiaugiasi ne tik gerais ryšiais su latviais. Yra užmegzti glaudūs kontaktai su Aleksandru Tomilovu, Maskvos „Dinamo“ klubo, dalyvaujančio Kontinentinės ledo ritulio lygos čempionate, treneriu, atsakingu už čiuožimo techniką. Specialistas iš Rusijos buvo pasirengęs atvykti į Lietuvos pajūrį, tačiau dėl su COVID-19 pandemija susijusių suvaržymų, kelionė atidėta geresnėms dienoms.

„Nesėdžiu ant kelmo, o kasdien vis ieškau naujovių, kurias pritaikau ar galiu pritaikyti treniruotėse. Kviečiu meistrus iš svetur, kad paįvairintų pratybas“, – teigė A. Kancleris.

Planuojama, kad rudenį prasidėsiančiame naujajame sezone „Klaipėdos Baltijai“ atstovaus trys komandos: dvi 11-mečių (U-11) ir viena 12-mečių.

Pastaruoju metu mokyklos auklėtiniams geranoriškai panoro padėti ir pasidalyti savo patirtimi vartininkų treneris Andrejus Šutovas. Taip pat mažuosius ledo liūtus laisvalaikiu ugdo Jevgenijus Merkutovas, Deividas Matula ir pats A. Kancleris.

„Trenerio darbas – labai sunkus. Ypač šiais laikais, kai tėvai dažnai kišasi į trenerių darbą. Mat ugdytojai įsitikinę, kad jų vaikai yra patys geriausi“, – pastebėjo „Klaipėdos Baltijos“ vadovas.

Pasak A. Kanclerio, ledo ritulio mokykloje vaikams sudaromos idealios sąlygos.

„Kad treniruotės būtų produktyvios, vaikus būtų galima ugdyti teisinga linkme, 13-mečių komandai reikalinga visa ledo aikštė. Tuomet jaunučiai gali daug ir greitai čiuožti, atlikti taktinius pratimus. Vienu metu visoje aikštėje negali treniruotis daugiau nei 20 vaikų. Šitais dalykais nespekuliuoju, – pabrėžė A. Kancleris. – Kas priklauso vaikams, tas ir duodama. Per savaitę rengiamos trys treniruotės ant ledo ir viena „sausa“ – bendro fizinio pasirengimo, technikos, įgūdžių lavinimo. Tokio amžiaus vaikams būtinas toks treniruočių procesas. Mažesniesiems toks pat treniruočių ritmas, tačiau pratyboms ant ledo jiems užtenka ir pusės aikštės.“

Tėveliai, norintys vaikučius atvesti į, ko gero, geriausią uostamiestyje „Klaipėdos Baltijos“ ledo ritulio mokyklą, gali skambinti tel. (8-670) 19533 Audriui Kancleriui arba užeiti į internetinį puslapį: http://klaipedosbaltija.lt/.