Klaipėdiečių atstovaujama Rygos „Mogo“ užėmė aukštą vietą

„Klaipėdos Baltijos“ ledo ritulio mokyklos auklėtiniai Bernardas Butkinas, Aras Pocius ir Gytautas Jasinevičius savaitgalį atstovavo Rygos „Mogo“ ekipai, rungtyniavusiai prestižiniame jaunučių iki 12 metų turnyre „Riga hockey cup 2021“.

Latvijos sostinėje kovojo 10 komandų, suskirstytų į dvi grupes.

Tris dienas vykusiose varžybose klubai kasdien žaidė po dvejas rungtynes (3 kėl. po 15 min.).

A grupėje rungtyniavusi „Mogo“ ekipa turnyrą pradėjo nesėkme – 3:11 pralaimėjo Rygos „Rigos“ komandai. Tą pačią dieną klaipėdiečių būrys naujiems draugams padėjo įveikti kitą Rygos klubą – „Kurbads“ 10:4. Ketvirtą įvartį pelnė A. Pocius, o B. Butkinas atliko rezultatyvų perdavimą, po kurio priešpaskutinę pirmojo kėlinio sekundę skirtumas tapo 5:2.

Antroji diena prasidėjo nuožmiu mūšiu su bendraamžiais iš „BHL–Mogo“ komandos, būsimaisiais turnyro nugalėtojais.

Sužaidus 30 min. „Mogo“ pirmavo 2:0, tačiau trečiajame kėlinyje subyrėjo šios ekipos gynyba. „BHL–Mogo“ jaunučiai vieną po kito per tris minutes pelnė tris įvarčius, o vėliau pridėjo ir ketvirtąjį. A. Pociaus įvartis likus 16 sek. buvo menka paguoda – 3:4.

Po pietų „Mogo“ sukryžiavo lazdas su „Valmiera“. Šįkart klaipėdiečių komanda rungtyniavo nebanguotai – laimėjo 4:0. Vėl pastebimiausias tarp mūsiškių buvo A. Pocius. Jis asistavo pelnant trečią įvartį ir dar du kartus buvo nubaustas dviejų minučių pražangomis.

Surinkę 6 taškus ir užėmę grupėje trečiąją vietą, toliau „Mogo“ ledo ritulininkai žaidė dėl 5–8 vietų. Tikslas užimti penktą poziciją buvo pasiektas. Paskutinę dieną 9:0 įveikta Rygos „Rigos 2011“ ekipa. Įvarčiais prie pergalės prisidėjo A. Pocius ir G. Jasinevičius, rezultatyviu perdavimu – B. Butkinas.

Kas bus penkti, turėjo atsakyti „Mogo“ ir Daugpilio „Daugavpils“ susitikimas. Antrajame kėlinyje varžovai pirmavo 3:2, tačiau vėliau rygiečiai patiesė konkurentus 6:3. Rezultatyvų perdavimą, po kurio buvo išlygintas rezultatas (3:3), atliko A. Pocius.

„Tradiciniai jaunųjų ledo ritulininkų turnyrai Rygoje būna puikiai organizuoti, į juos sukviečiamos pajėgiausios Latvijos komandos. Klaipėdiečiams, atstovaujantiems „Mogo“ ekipai, galima sakyti, pasiseka, nes Lietuvoje tokių varžybų nėra. Be to, pavyzdžiui, B. Butkinas per du savaitgalius Rygoje sužaidė 10 rungtynių. Lietuvos čempionate per visą sezoną laukia 18 varžybų. Tad jis Latvijoje žaidė daugiau nei pusę rungtynių, kurių bus būsimame Lietuvos sezone“, – auklėtinių patirtimi džiaugėsi „Klaipėdos Baltijos“ mokyklos vadovas Audrius Kancleris.